Kaip išsirinkti kondicionierių

Pirmiausiai derėtų žinoti, kokio tipo vėdinimo aparato ieškote: buitinio (RAC – Room Air Conditions), pusiau pramoninio (PAC – Packages Air Conditions) ar pramoninės ventiliavimo bei kondicionavimo sistemos.

Kitas klausimas – ar norite tik atsivėsinti vasarą, ar dar ir pasišildyti žiemą?

Tuomet nuspręskite dėl galingumo. Koks reikalingas būtent jums, galite apskaičuoti internetinėse svetainėse pateikiamose specialiose skaičiuoklėse.

Žinodami jums rekiamą kondicionieriaus galingumą, lengviau susigaudysite jų modelių vandenyne, mat šiandien vėsinimo, vėdinimo, oro filtravimo aparatų ir sistemų yra galybė: nuo mobilaus (kilnojamo), sieninio, palubinio, kasetinio, ortakinio, kanalinio (jie montuojami į ventiliacijos ortakius-kanalus) iki stoginio bei “Multi Split” sistemų, rekuperatorių, šaldymo mašinų… etc.

Kurį iš jų pasirinkti kambariui, butui, kotedžui, biurui ir panašioms patalpoms, kurių plotas – nuo 10 iki 100 kvadratinių metrų?

Buitinių kondicionierių tipui priklauso monoblokiniai langiniai, mobilieji – statomi ant grindų ir “Split” sistemos: sieninio tipo ir fiksuotos “Multi Split” sistemos.

Pliusai ir minusai

Buitinių kondicionierių gamintojai daugiausiai dėmesio skiria jų dizainui, nedideliam triukšmui, įvairioms papildomoms funkcijoms, kurių pagrindinė – oro valymas.

Langiniai: pigiausi, montuojami paprastai, tačiau gana triukšmingi.

Pastatomi: nereikia montuoti, tačiau gana triukšmingi, brangūs.

Sieniniai: mažiausia kaina tarp “Split” sistemų, dielis asortimentas, tačiau ribotas galingumas, ne visur galima montuoti.

Kanaliniai: paslėpti, atiteka šviežias oras, vėdina keletą patalpų, tačiau reikalingi ortakiai, pakabinamos lubos.

Kasetiniai: paslėpti, gali vėsinti dideles patalpas, tačiau reikia pakabinamų lubų.

Lubiniai – grindiniai: jeigu patalpoje nėra pakabinamų lubų kasetiniam kondicionieriui, alternatyva gali būti šis tipas. Jie montuojami tiek ant lubų, tiek sienos apačioje. Minusas – neskirtas “slaptam” įmontavimui.

Butuose bei nedideliuose biuruose dažniausiai montuojamos buitinės sieninio tipo “Split” sistemos. Jos universalios bei sąlygiškai nebrangios.

Kotedžuose, biuruose ir butuose, kurių plotas yra daugiau nei 90-100 kv. m, verta rinktis kanalinio kondicionavimo variantą – tai antras pagal populiarumą tipas.

Mobiliuosius kondicionierius paprastai įsigyja patalpų nuomotojai.

Didelėms patalpoms (prekybos salės, užmiesčio namai, biurų patalpų kompleksai) gali prireikti pusiau pramoninių “Split” sistemų.

“Inventer” ir “on/off”

Naujakurys ponas Sigitas, pernai pavasarį rinkęsis kondicionierių ir galiausiai jį įsigijęs, iš savo praktikos kitiems pirmiausiai patartų kondicionavimo sistemą montuoti prieš vykdant apdailos darbus. Privataus namo šeimininkas sakėsi įsigijęs “Inventer” tipo kondicionierių. “Jis veikia tuo galingumu, koks reikalingas esamu momentu, mažiau triukšmauja ir mažiau naudoja elektros. Tokiame agregate vietoje nuolatinio veikimo kompresoriaus įmontuotas kintamo greičio kompresorius, ir kai patalpoje pasiekiama reikiama temperatūra, jis mažina apsisukimus. Minusas – šie modeliai brangesni.”

Pigesni modeliai, vadinami “ON/OFF”, anot pokalbininko, turi kitų minusų: karštą dieną jie veikia maksimaliu galingumu, o tai reiškia daugiau triukšmo ir gana stiprų pūtimą. Kai patalpoje pasiekiama reikiama temperatūra, kondicionierius išsijungia, o po kurio laiko vėl įsijungia, taigi temperatūra nevisiškai pastovi, o dėl dažnų įsijunginėjimų kompresorius gali greičiau sugesti.

Anot Sigito namuose kondicionierių montavusio specialisto, “Inverter” tipo įranga sutaupo elektros iki 40 proc. Temperatūros diapozonas – nuo +48 laipsnių iki -20 laipsnių, taigi žiemą galima šildytis.

“Inventer” dažniausiai turi ir daugiau funkcijų bei filtrų. “Mano kondicionierius leidžia sureguliuoti oro srautą ne tik į viršų ir apačią, bet ir į dešinę, kairę, beje, ne rankomis, o pulteliu, – pasakojo Sigitas. – Ar to reikia, priklauso, kurioje vietoje patalpoje būna žmonės.”

Kiek jų reikia?

Ar pakanka vieno kondicionieriaus visame bute arba name?

“Jeigu tinkamai nustatysite oro srautą ir atidarysite visas duris, šalia esančiame kambaryje temperatūra bus keliais laipsniais aukštesnė nei kambaryje, kuriame įtaisytas kondicionierius, – sako ponui Sigitui kondicionierių įrengęs specialistas. – Taigi kondicionierių reikėtų bent dviejų – svetainėje ir miegamajame, kad vienas veiktų naktimis, o kitas dienomis.

Šaltinis: www.ve.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.