Šildymo sistemos

 • Įvairių šildymo sistemų projektavimas bei įrengimas.
 • Grindinio šildymo sistemos
 • Radiatorinio šildymo sistemos.
 • Konvektorinis šildymas.
Grindinis šildymas

Naudojant kieto kuro katilus yra pageidaujamos akumuliacinės talpos. Talpa užšildoma iki 90 °C, ir jai palaipsniui vėstant, per pamaišymo vožtuvą atiduos šilumą į grindis. Šitas procesas gali trukti ir iki kelių parų.

Naudojant granulinį katilą, akumuliacinė talpa nėra privaloma. Modernesni granuliniai katilai turi automatinę uždegimo sistemą kuri padeda išlaikyti vienodą grindų temperatūrą. Taip pat granulių padavimo kiekis yra reguliuojamas, tai padeda sumažinti degiklio galingumą, kai to reikia.

Dujiniam katilui akumuliacinę talpą atstoja pačios grindys, kadangi katilas gali greitai reaguoti bei veikti iki 10% nuo savo maksimalaus galingumo. Tad su 3-4 kw galia jis gali neišsijunkdamas palaikyti užduotą temperatūrą. Taip pasieksite maksimalią ekonomiją.

Grindinio šildymo nauda kaip ir nediskutuotinas dalykas, bet yra keletas faktų, kuriuos reikia žinoti.

Didžiausia nauda, kurią gauna grindinio šildymo sistemos galutinis vartotojas – komforto lygis, užtikrinamas šiuo šildymo būdu.
Vandeninei grindinio šildymo sistemai naudojamas vidutiniškai karštas paprastai 30–40 °C vanduo, kitaip negu tradicinėms šildymo sistemoms, pavyzdžiui, radiatorinėms, į kurias tiekiamas 70 – 80 °C temperatūros vanduo. Grindų paviršius sušildomos ne daugiau kaip iki 29 °C. Ypač smagu vaikščioti „šaltomis“ medžiagomis padengtomis grindimis (pavyzdžiui, akmeninėmis plytelėmis ar standartinėmis plytelėmis), nes šiluma jaučiama labiausiai. Grindinis šildymas užtikrina maksimalų komfortą – šilčiausiai apačioje, kūno aukštyje temperatūra žemesnė, žmogaus galvos lygyje žemiausia.

Įrengus grindinį šildymą, gerokai sumažėja energijos išlaidos – paprastai daugiau negu 20% gyvenamosiose patalpose.

 • Energetiškai efektyvesnė šiluma ir iki 20% mažesnės eksploatacijos išlaidos palyginti su šildymo radiatoriais sistemomis;
 • Tolygus temperatūros pasiskirstymas visoje patalpoje;
 • Jokių šaltų grindų žiemą – akmeninės ar keraminės grindys malonesnės, kai yra šiltos;
 • Idealus suderinamumas su dujiniais kondensaciniais katilais – grindiniam šildymui reikalinga žemesnė vandens temperatūra nei sistemoms su radiatoriais;
 • Idealiai tinka šiuolaikiniam interjerui – jokių apribojimų išnaudojant patalpos erdvę ir išdėstant baldus;
 • Saugu vaikams, senyviems ir neįgaliems – jokių karštų paviršių, keliančių pavojų nudegti;
 • Mažas alerginis poveikis – mažiau dulkių pernešama konvekciniais oro srautais;
 • Jokių juodų dulkių dėmių ant sienų – dėl oro srautų virš radiatorių. Ant sienų anksčiau ar vėliau atsiranda dėmių.
Radiatorinis šildymas

Radiatorinis šildymas dėl savo paprastumo labiausiai paplitęs šildymo būdas Lietuvoje: šilumnešis pašildomas katile, po to vamzdynu keliauja į radiatorių, ir šis išspinduliuoja šilumnešio atneštą šilumą.

Radiatorinis šildymas šiuo metu montuojamas tik su priverstine cirkuliacija, taip papraščiau subalansuoti sistemą.
Šildymo sistemos su priverstine cirkuliacija vamzdžiai klojami nepaisant nuolydžių ir gali būti mažo diametro, taip taupomi laiko bei medžiagų kąštai, nes šilumnešio judėjima užtikrina cirkuliacinis siurblys.

Radiatoriai būna plokštiniai (plieno), sekcijiniai (ketaus, aliuminio) ir kombinuoti (aliuminio ir plieno).

Plieniniai radiatoriai greitai išyla ir yra labiausiai ekonomiški palyginus su kainos bei šiluminėm savybėm prieš kitų rūšių radiatorius. Dėl didelio paviršiaus ploto ir sąlyginai mažo vandens kiekio, šiluma išspinduliuojama labai efektyviai. Šie radiatoriai patrauklios išvaizdos, galimi įvairūs dizainai kurie, tikrai suras vietą bet kokiame interjere.

Ketaus radiatoriai – ilgaamžiški, gerai spinduliuoja šilumą, tinka bet koks šilumnešis. Pagrindinis šių radiatorių trūkumas – nepatraukli išvaizda bei sąlyginai didelė kaina.

Aliuminio radiatoriai – pagaminti iš medžiagos, gerai spinduliuojančios šilumą, yra estetiški, tačiau turi specifinius reikalavimus šilumnešio sudėčiai – jis turi būti šarminis, priešingu atveju radiatorius ims rūdyti iš vidaus.

Radiatorinė šildymo sistema gali būti komplektuojama su grindiniu šildymu, tačiau pastarajam būtinas pamaišymo vožtuvas, nes grindinio šildymo paduodama temperatūra negali viršyti 50°C.

Šildymas fankoilais

Ventilaitoriniai konvektoriai (fankoilai) sukurti šildyti bei šaldyti. Fankoilą sudaro kelios dalys, radiatorius termostatas bei ventiliatorius. Darbo principas yra toks, kad ventiliatorius apipūsdamas radiatorių žymiai greičiau nutraukia bei paskirsto šilumą po patalpą, jai pašilus iki užduotos temperatūros, ventiliatorius išsijungia ir ventiliatorinis konvektorius tampa paprastu radiatoriumi kuris palaiko šilumą. Šildymo paduodamoji temperatūra yra apie 50° C, tad jis puikiai dera su kondensaciniu dujiniu katilu.

Šie konvektoriai daugiausiai paplitę pastatomi arba pakabinami.
Fankoilų privalumas yra tai, kad juos komplektuojant su šilumos siurbliu, vasarą puikiai atlieka vėsinimo funkciją, tad jums nebereikia oro kondicionieriaus kuris papildomai apkrauna interjerą bei reikalauja priežiūros.