Vėdinimas

  • Vėdinimo įrenginių parinkimas – pardavimas.
  • Montavimas.
  • Garantinis bei pogarantinis aptarnavimas.

Vėdinimas neatsiejama pastato eksploatacijos dalis, be jos pradeda kauptis drėgmė, truksta deguonies, atsiranda įvairūs pelėsiai, dulkių erkutės bei kiti alergenai. Vėdinimas gali būti paprastas ir mechaninis.
Paprastas vėdinimas arba kitaip vadinamas savaiminis vyksta per orlaides, atidarytus langus, pastato konstrukcijų nesandarumus. Pagrindiniai trūkumai butų skirstomi pagal sezoniškumą, vasarą dulkes, žiedadulkės, vabzdžiai, triukšmas. Žiemą pagrinde yra šilumos nuostoliai, bei triukšmas.

Mechaninis vėdinimas vyksta priverstiniu būdu ir dažniausiai rekuperatoriaus pagalba.
Šiuolaikinės vėdinimo sistemos kartu su pritekančiu oro srautu gali sugražinti iki 90% procentų ištekančio oro srauto šilumos. Kad vėdinimas būtų maksimaliai efektyvus, jis turi būti pritaikytas konkrečiam pastatui. Vėdinimo sistema turi atitikti tris reikalavimus: ji turi būti patikima ir nepriekaištingai veikti visą numatytą eksploatacijos laikotarpį, pritaikyta pastato specifikai ir taupi – sunaudoti mažai energijos ir būti pigi eksploatuojant. Vėdinimo sistemą tinkamai parinkti ri sukomplektuoti galima tik žinant konkrečius ir tikslius poreikius. Neverta taupyti įsirengiant tik minimalia oro keitimo sistema. Dabar gaminamos vėdinimo sistemos gali filtruoti pritekantį orą ir pašalinti kenksmingas priemaišas iš išorės kaip žiedadulkės, dulkės ir kiti alergenai. Reikalavimai sistemai nustatomi pagal pastato konstrukciją, gyvenančių ir dirbančių žmonių skaičius, jų veiklos pobūdis, supančios aplinkos ypatybės ir geografinė padėtis. Rekuperacinės sistemos gaminamos įvarių dydžių bei galingumų, tačiau šiai dienai yra trys jų tipai. Plokšteliniai, rotaciniai, atskirų srautų.

Plokšteliniai rekuperatoriai tinka puikiai šiltesnio klimato sąlygomis, nes jie užšala prie -1° C.

Savybės:
Iki 80% šilumos grąžinama.
Sistema nereikalauja papildomų elektros sąnaudų.

Rotaciniai rekuperatoriai, tai puikus kokybės bei kainos santykis, tinkamas mūsų klimatui.

Savybės:
Iki 90% šilumos grąžinama.
Maži gabaritai leidžia įrengti ir itin ankštose patalpose.

Atskirų srautų rekuperatoriai, tinkami didelėms patalpoms kai oro pritekėjimas yra toli nuo ištraukimo. Taip pat šių rekuperatorių lauko temperatūra praktiškai neįtakoja, nes jie puikiai dirba iki -30° C.

Savybės:
Iki 80% šilumos grąžinama.
Galimybė pastatyti padavimo įrenginį labai toli nuo ištraukimo.