Šilumos siurbliai

  • Šilumos siurblių parinkimas, sumontavimas.
  • Garantinis bei pogarantinis aptarnavimas.
Šilumos siurbliai

Šilumos siurblys oras / oras yra vienas paprasčiausių ir ko gero pigiausių įrenginių, skirtų lauko ore esančios šilumos energijos panaudojimui patalpoms sušildyti. Tai vienas iš ekologiškiausių šildymo būdų, nes proceso metu nedeginamos jokio kuro rūšys, į aplinką neišmetamos kenksmingos medžiagos.

Dėl ypač aukšto šilumos siurblių oras / oras efektyvumo galima gerokai sumažinti išlaidas patalpoms šildyti. Kai kuriais atliktų bandymų atvejais naudingo veikimo koeficientas (COP) siekia net 5,68. Tai rodo, jog, šilumos siurblys suvartodamas 1 kWh elektros energijos, gali atiduoti 5,68 kW šilumos energijos. Taigi 4,68 kW šiluminės energijos siurblys paima iš aplinkos oro.

Šilumos siurblys oras / oras, kaip ir standartinis oro kondicionierius, susideda iš šių pagrindinių elementų: išorinio šilumokaičio bloko (kondensatoriaus), kompresoriaus, išsiplėtimo vožtuvo bei vidinio šilumokaičio bloko (garintuvo). Sistema pripildoma šaldymo agento (freono R410A), kuris būdamas skystos būsenos, prateka per kondensatorių, paima lauko ore esančią šilumą, užverda ir virsta dujomis (garais). Tokios būsenos šaldymo agentas (freonas) keliauja į kompresorių, jame dujos yra suspaudžiamos ir dėl to padidėja jų slėgis bei temperatūra. Tuomet dujos yra perduodamos į garintuvą (vidinį bloką), kuriame atiduoda savo šilumą orui, šiek tiek atvėsta ir virsta skysčiu. Vis dar aukšto slėgio ir aukštos temperatūros skystis prateka pro išsiplėtimo vožtuvą, kuriame sumažinamas jo slėgis bei temperatūra. Skystos būsenos šaldymo agentas toliau keliauja per lauko šilumokaitį (kondensatorių), kur dėl žemo slėgio ir žemesnės nei supančios aplinkos temperatūros jis garuoja ir tampa dujomis. Dėl to dalis aplinkoje esančios šilumos persiduoda šaldymo agentui (freonui), kuris būdamas dujinės būsenos, vėl patenka į kompresorių, ir procesas kartojamas.

Šilumos siurbliai oras / vanduo.
Šilumos siurbliai oras / vanduo skirti patalpų šildymui bei karšto vandens ruošimui, o taip pat juos galima naudoti ir patalpų vėsinimui. Šilumos siurbliai gali šildyti ne tik šildomas grindis, tačiau ir įprastus radiatorius, o taip pat ir fankoilus.
Šios rūšies šilumos siurbliai yra patikimi, ekonomiški ir ekologiški, kuriems nereikalinga kasdienė priežiūra ir kurių sumontavimui pakanka ir mažos katilinės.
Oras / vanduo siurbliai šilumą iš lauko oro perduoda ruošiamam vandeniui į namų šildymo ir karšto vandens sistemą, o elektros energija yra naudojama kompresoriaus darbui. Šilumos siurblio šildymo efektyvumą parodo naudingumo koeficientas COP, kurio reikšmė rodo, kiek kartų gaunama šilumos energijos daugiau nei sunaudojama elektros energijos. Kuo COP didesnės reikšmės, tuo šilumos siurblys yra efektyvesnis ir ekonomiškesnis.

Kokybiški šilumos siurbliai efektyviai ir ekonomiškai veikia kaip vienintelis šilumos šaltinis net iki -27°C lauko temperatūros.
Daugumos gamintojų pigesni šilumos siurbliai praranda šildymo galingumą prie neigiamų lauko temperatūrų, todėl jie yra neefektyvūs ir neekonomiški jau esant -15°C lauko temperatūrai. Kokybiški šilumos siurbliai išlaiko 100% šildymo galingumą iki -15°С lauko temperatūros, todėl jie veikia efektyviai ir ekonomiškai. Esant žemesniai oro temperatūrai sumažėja naudingumo koeficientas COP, tačiau iki -27°C laikoma, jog jis dirba efektyviai ir elektriniai tenai nėra įjungiami.