Lietaus kanalizacija

  • Lietaus kanalizacijos projektavimas.
  • Įrengimas pagal projektą bei pridavimas institucijom.

Lietaus kanalizacija daugeliui atrodo nereikalingas įrenginys kiemo infrastruktūroje, tačiau tiesa yra anaiptol ne tokia paprasta. Lietaus kanalizacija ne tik apsaugo pastato pamatus, tačiau apsaugo ir pačią aplinką. Žmonės kurdami kiemo gerbūvį dažnai taupo neįrenginėdami lietaus kanalizacijos, o tiesiog įrengdami taškinę ar linijinę vandens nuleidimo sistemą. Šios sistemos taip pat reikalauja išlaidų, tačiau tai nėra efektyvus perteklinio vandens pašalinimas iš kiemo. Bet kokiu atveju pasirūpinti lietaus kanalizacija prieš įrengiant visą kiemo infrastruktūrą yra pigiau, nei daryti tai po to, kai jūsų kieme auga veja ar yra išklotini betoninių trinkelių takai. Suvedus visus lietvamzdžius į vieną vamzdį, bent 5 m nuo namo galima pradėti galvoti kaip ši vandenį nudrenuoti. Vienas pigiausių būdų, iškasti duobę bent 3m gylio ir metro pločio, į jos vidury nuvesti vamzdį ir viską užpilti atsijomis ar smulkia skalda. Kitas būdas – vietoj duobės su skalda, įleisti bent tris – keturis šulinio žiedus neužbetonuojant dugno, taip turėsite gražų žemės paviršių, bei šiektiek vandens atsargų palaistymui. Jei yra kvartaliniai lietaus nuotekų tinklai, tuomet galite jungtis tiesiai į juos, tačiau jei dar įsirengtumėte šulinį bent 4 žiedų su išbetonuotu dugnu, tai visais metų laikais turėtumėte nemokamo vandens, o perteklius išbėgtų į lietaus kanalizaciją. Vanduo gali būti panaudotas automobilio plovimui, laistymui vasarą, kai to labiausiai reikia. Mes rekomenduojame bei esame įrengę nemažą skaičių sistemų su lietaus vandens rezervuarais ar šuliniais, tad patariame rinktis pastarajį budą.

  • Drenažo sistemų projektavimas.
  • Įrengimas pagal projektą bei pridavimas institucijom.
  • Sklypo drenažo įrengimas be projektavimo.

Drenažas yra neatsiejama pastato inžinerinė infrastruktūra, be jos ateityje gali kilti daug problemų su namo pamatais. Taip pat drenažas dažnai įrengiamas nusausinti žemės paviršių žemose vietovėse  arba kuriose aukštai gruntinis vanduo.

Statinio pamatų nusausinimas yra būtinas tiek senos statybos pastatams, tiek neišvengiamai projektuojamas bei įrengiams naujoje statyboje. Šiuos darbus patogiausia atlikti ankstyvuoju statybos periodu, kada įrengti tik pamatai. Tačiau nėra problemos jei jau gyvenate, tiesiog gerbūvis įrengtas aplink turės būti atstatytas. Ekskavatorius iškasa siaurą tranšėją, kurios dugną padengiame žvyru – smėliu, paklojame drenažinį vamzdį su 0,5 % nuolydžiu, ir viską užpilame žvyru – smėliu. Suvedus visuą drenažą į vieną vamzdį, bent 5 m nuo namo galima pradėti galvoti kaip ši vandenį nudrenuoti. Vienas pigiausių būdų, iškasti duobę bent 3m gylio ir metro pločio, į jos vidury nuvesti vamzdį ir viską užpilti atsijomis ar smulkia skalda. Kitas būdas – vietoj duobės su skalda, įleisti bent tris – keturis šulinio žiedus neužbetonuojant dugno, taip turėsite gražų žemės paviršių, bei šiektiek vandens atsargų palaistymui. Jei yra kvartaliniai lietaus nuotekų tinklai, tuomet galite jungtis tiesiai į juos, tačiau jei dar įsirengtumėte šulinį bent 4 žiedų su išbetonuotu dugnu, tai visais metų laikais turėtumėte nemokamo vandens, o perteklius išbėgtų į lietaus kanalizaciją. Vanduo gali būti panaudotas automobilio plovimui, laistymui vasarą, kai to labiausiai reikia. Mes rekomenduojame bei esame įrengę nemažą skaičių sistemų su lietaus vandens rezervuarais ar šuliniais, tad patariame rinktis pastarajį budą.